Podczas jednego z ostatnio przeprowadzonych
26 ego maja odbyłem konsultacje/
Podsumowanie pierwszego etapu współpracy
 Targi Fitness Gdańsk 24.02 .
Ekipa sportowytrener.pl na listopadowym szkoleniu.
Dziś klient zapytał mnie o
Produkty slim i fit - MUSLI z supermarketu .

 

Produkty slim i fit - MUSLI z supermarketu.

 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że określenia typu fit,fitness, slim nie mają nic wspólnego ze zmniejszeniem kaloryczności produktu.

Co więcej – mogą być jeszcze gorszym wyborem na diecie odchudzającej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Jedynie określenie light (lekki) jest prawnie regulowane i dotyczy produktów, które zawierają o minimum 30% mniej danego składnika (kalorii, tłuszczu lub cukru) niż ich pierwowzory.

Trzeba wspomnieć, że nawet, jeśli rzeczywiście trafimy na produkt o zmniejszonej kaloryczności to przecież nie musi skutkować redukcją masy ciała. Badania wykazują, że osoby lubujące się w tego typu produktach podświadomie jedzą więcej – Dlaczego ?

No skoro dietetyczne to po co się ograniczać?

A to błędne koło , skoro nikt nie pomógł nam w wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego i tak naprawdę sami nie wiemy czy ilość pożywienia jakie zjadamy jest dla nas odpowiednia czy to może już nadwyżka kaloryczna, która zwiększy nam oponkę na brzuchu :)

 

Musli:

 

Musli od jakiegoś czasu stało się symbolem życia fit. Pełnoziarniste płatki, owoce suszone i orzechy – samo zdrowie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jest świetnym zastrzykiem energii na cały dzień. Po takim śniadaniu długo czujemy się najedzeni, a węglowodany uwalniane są stopniowo, co zmniejsza ryzyko wystąpienia napadów głodu.

Rzeczywiście tak by było , gdyby nie fakt, że w sklepach większość musli to niestety zlepek płatków zbożowych, minimalnej ilości orzechów i kandyzowanych, a przy odrobinie szczęścia suszonych owoców oraz cukru, syropu glukozowo- fruktozowego , słodu , soli , emulgatorówitp . To właśnie te dodatki sprawiają, że nasze z pozoru zdrowe śniadanie nie ma nic wspólnego z żywnością dietetyczną a zawarta w nich ilość cukru niestety powoduje wzrost IG i ŁG: (Czytajmy więc etykiety, szukajmy musli o najbardziej naturalnym składzie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie przygotowanie go samodzielnie. Należy zmieszać ulubione płatki pełnoziarniste, otręby, owoce suszone,orzechy, nasiona, a od czasu do czasu przed spożyciem dodać łyżeczkę naturalnego miodu, aby otrzymać pyszne i pełnowartościowe musli.

 

Szukasz porady ?

- prowadzenie online

- farmakologia w sporcie

- sterydy anaboliczne bez tajemnic

- programy treningowe

- dietetyka dzieci i dorosłych

13 czerwca 2018
Image hosted by servimg.com